Balineesien ja itämaisten pitkäkarvojen kasvattajia

Kasvattajatietojen päivitykset: info(@)bajava.net (poista sulut ennen lähetystä)

FI*Aurinkorinteen
Mari Himanka
TAMPERE
mirjam.himanka@live.fi

FI*Batlandia´s
Sanna Hieta
LOHJA
Puh. 0500 618836
sanna.hieta@gmail.com
Puh. 0500 618836


FI*Cleverkitty
Leena Taavitsainen
TURKU
Puh. 045 78718280
taavits.leena@gmail.com

http://www.cleverkittysites.fi

FI*Curnauskiss
Mirjam Heikkinen
HELSINKI
Puh. 040 729 2922
mirjam.heikkinen@hotmail.com


FI*Fercatin
Elina Ferm
HELSINKI
Puh. 0400 703 478
fercatin@elisanet.fi


FI*Hämynhäivän
Heidi Åhman
LOHJA
Puh. 0500 991 006
marakessi@gmail.com


FI*Hörökorva
Iida Peltonen
TAMPERE
IG: jug_ears_cattery
FB: cattery.horokorva
Puh. 045 150 8909
iida.peltonen@gmail.com
 

FI*KyönänKulman
Terhi Mäkelä
TURKU

Puh. 045 331 04 83
terhi.kyonankulmankissala@gmail.com
FB: FI Kyönänkulman kissala


FI*Maumaun
Johanna Närvä-Hakala
NURMIJÄRVI
Puh.0408680380
johanna_narva@hotmail.com
FB: Maumaun kissala
 
FI*Mummeli
Paula ja Petri Jaakkola
HELSINKI
Puh. 050 331 6717
jaakkola.paula@gmail.com

http://mummeli.fi/

FI*Noxx
Nina-Maria Tigerstedt
ESPOO
Puh. 050 304 2422
nina.tigerstedt@gmail.com


FI*Nenatnak
Marianne ja Timo Kantanen
KOKKOLA
Puh. 040 705 3990
cattery@nenatnak.net


FI*Nubibat's
Eeva Tuomisto
Puh. 050 496 4992
eeva.tuomisto@hotmail.com
FB: Nubibat's

FI*OrientalBeat
Sanna-Maija Helevä
NURMIJÄRVI
heleva.sannamaija@gmail.com
dakaraiblog.wordpress.com/
FB www.facebook.com/OrientalBeatCattery/
IG www.instagram.com/fi_orientalbeatcattery/

FI*Popoliinan
Kirsi Kollanus-Böös
VIRKKALA
popoliinan@hotmail.com
Puh. 050 565 2444

FI*Rokkitassu
Lilja Nyberg
Mänttä-Vilppula
puh. 041 7074236

FI*Rokuttaren
Mirva Böös-Karhunen
m.booskarhunen@gmail.com

FB: Rokuttaren Cats: BAL & OLH
 
FI*Sunasultan
Eliisa Oral
Kotka
eliisa.oral@hotmail.com
Puh: 044 541 4823
 
FI*Sungain
Kristiina Kaarakka
Tampere
blogi: kissalasungain.blogspot.com
TikTok: kissalasungain0
IG: catterysungain
puh. 044 352 8774
cattery.sungain@gmail.com


FI*Villimintun
Anneli Lappavirta
HÄMEENLINNA
Puh. 040 668 5614
lappavirta@gmail.com

FI*Volaren

Kirsi Korkala
ESPOO
Puh. 050 320 0546
kirsi.korkala56@gmail.com
FB: Volaren Kissala


FI*Yoyon
Hanna Oiva
RAISIO
Puh. 040 518 4616
hanna.oiva@luukku.com 

BaJaVan pentuopas

 Pentuopas on suunniteltu rotujemme pentua harkitsevalle tai hankkimassa olevalle.
Se on tarkoitettu esimerkiksi kasvattajille, jotka voivat jakaa opasta pennun heiltä ostaneille/varanneille tai katsomassa käyneille.
Toki myös muut saavat opasta tilata. Tilaukset yhdistyksen sihteerin kautta.